O nás

Ako vznikol eshop TaishiFolie.sk - náš príbeh od začiatku až po súčasnosť

Ako to celé začalo?

 

V roku 2012 som si kúpil svoje prvé auto a kamarát mal vtedy nalepenú karbónovú fóliu na kapote, hneď sa mi to zapáčilo a chcel som si ju dať aj na svoje auto. A tak sme sa dohodli a objednali celú 30m rolku na polovicu. Vtedy som ešte o lepení nevedel nič. No kamarát už mal nejaké skúsenosti a zobral na jedno lepenie kapoty, kde som mu asistoval.  

 

moje prve auto mitsubishi lancer ako to cele zacalo taishifolie

 

Chcel som si to skúsiť aj sám, lebo lepšie sa učí na svojom, ako na cudzom aute. A tak sme vyskúšali nalepiť kapotu. Veľmi sa mi to páčilo a chcel som nalepiť aj strechu. No problém nastal pri anténe, kedže sme ju nedemontovali. Fólia sa mi tam po čase začala rozlepovať. Strechu sme prelepili a na anténu sme vyrezali dieru. Na druhý pokus sa nám to teda už podarilo dobre. 

Začal som sa čoraz viac zaujímať o lepenie fólií, pozeral som videá ako správne lepiť. Medzitým sa to zápačilo aj ďalšiemu kamarátovi a nalepili sme mu kapotu, strechu aj kufor. 

O rok neskôr som si kúpil druhé auto a vyskúšal svoj prvý celopolep, ktorý si môžete pozrieť na Youtube. Samozrejme nebolo to spravené kvalitne, nakoľko som nič nedemontoval, nárazníky som lepil z dvoch častí, proste amatérsky polep. No naučil som sa lepšie pracovať s fóliami a dokázal som, že sa dajú použiť aj na celopolepy.

 

moje druhe auto audi a3 prvy celopolep taishifolie

 

K podnikaniu som sa dostal úplnou náhodou

 

Zvyšok rolky čo mi ostal, som predal na bazoši, bolo to počas zimy, kedy sa dá lepiť iba v teplej garáži. Predala sa dosť rýchlo, a tak mi napadlo, že objednám ďalšiu a znovu ju predám. No na internete som našiel aj ďalšie farby a chcel som vyskúšať, či sa budú tiež predávať. 

V roku 2013 som si založil živnosť a začal sa tomu venovať, lebo som chcel objednávať stále viac a viac nových farieb a roliek. Rolky sa dobre predávali, ale ako každý, kto sa dostane ľahko ku peniazom, začal som sa rozhadzovať a peniaze sa zrazu míňali. Dostal som sa znovu na nulu. Pochopil som, že toto nie je správna cesta. 

Peniaze, ktoré zarobím musím znovu investovať do firmy, iba tak ju rozbehnete rýchlejšie a dobre. Založil som si web TaishiWrap.eu. Taishi je moja prezývka ešte z detstva, kedy sme hrávali hry. Je to meno jedného čínskeho bojovníka, ktorý sa volal Taishi Ci a Wrap, preto lebo lepenie fólií sa po anglicky volá wrapping (wrapovanie). 

Väčšina fólií sa predávala cez bazoš, z webu chodili objednávky len zriedka. Nechápal som prečo, až keď mi raz napísal zákazník email, že chcel by si objednať fólie, ale nikde nevidí košík. 

A vtedy som pochopil, že potrebujem eshop. Začal som na ňom pracovať v lete 2014 a začiatkom septembra som spustil eshop TaishiFolie.sk. Prvá objednávka prišla hneď po pár dňoch, čo ma veľmi nakoplo. A odtedy pracujem na svojom eshope takmer každý deň aspoň pár hodín. Vzdelávam sa, skúšam nové veci, snažím sa neustále zlepšovať služby pre Vás.

 

Čo sa mi doteraz podarilo?

 

Podarilo sa mi popri zamestnaní rozbehnúť eshop takmer od nuly aj s Vašou pomocou. 

  • Našiel som dodávateľa na tubusy, aby Vám fólie boli doručené vždy v poriadku, bez zvýšenia cien poštovného,
  • skladom mám viac ako 25 druhov polepových folií,
  • neustále rozširujem ponuku polepových fólií aj fólií na svetlá,
  • medzi príslušenstvo taktiež pribúdajú ďalšie produkty,
  • napísal som už viacero článkov na TaishiBlogu.
  • našiel som dodávateľa na polepové pásky s našim logom, aby ste hneď vedeli, že Vám prišiel tovar z nášho eshopu,
  • kúpil som foťák pre kvalitnejšie fotografie našich produktov,
  • dal som vytlačiť nálepky s našim logom, ktoré pribaľujem ku každej objednávke (budem rád ak si ich nalepíte na auto a podporíte nás tým),
  • nazbieral som od Vás veľa pozitívnych referencií spolu s fotkami z Vášho lepenia.

 

O eshop sa zatiaľ starám sám, venujem sa marketingu, získavaniu nových dodávateľov aj zákazníkov, baleniu zásielok, blogovaniu, vzdelávaniu, komunikácii na FB Fan page, osobným stretnutiam so zákazníkmi...

 

Verím, že sa mi podarí eshop rozbehnúť v budúcom roku ešte lepšie, aby som mohol zamestnať ľudí, ktorí mi s ním budú pomáhať.

Chystám niekoľko noviniek, ktoré Vás isto potešia a ak o nich chcete vedieť ako prví, tak zadajte svoj email do okna vľavo. 

Chcem si budovať dobré meno na trhu, a preto svojich zákazníkov neklamem ani nezavádzam. Snažím sa podnikať čestne tak, aby po obchode ostali obe strany spokojné. 

 

"Dobré meno máme len jedno."

 

 

O autorovi

Patrik_Popelic prevadzkovatel eshopu TaishiFolie

 

Volám sa Patrik Taishi Popelič a prevádzkujem eshop TaishiFolie.sk s fóliami na zmenu farby auta, 

zároveň motivujem začínajúcich podnikateľov na blogu MladiPodnikatelia.sk a pomáham eshopom rozbehnúť svoje podnikanie na Eshopovac.sk