O nás

Ako vznikol eshop TaishiFolie.sk - náš príbeh od začiatku až po súčasnosť


Ako to celé začalo?

V roku 2012 som si kúpil svoje prvé auto a kamarát mal vtedy nalepenú karbónovú fóliu na kapote, hneď sa mi to zapáčilo a chcel som si ju dať aj na svoje auto

A tak sme sa dohodli a objednali celú rolku na polovicu. Vtedy som ešte o lepení folií ešte nevedel nič, no kamarát už mal nejaké skúsenosti a zobral ma na jedno lepenie kapoty, kde som mu asistoval. 

Chcel som si to skúsiť aj sám, lebo lepšie sa učí na svojom, ako na cudzom aute. A tak sme s kamarátom vyskúšali nalepiť kapotu. Veľmi sa mi to páčilo a chcel som nalepiť aj strechu. No problém nastal pri anténe, kedže sme ju nedemontovali. Fólia sa mi tam po čase začala rozlepovať. Strechu sme prelepili a na anténu sme vyrezali dieru. Na druhý pokus sa nám to už podarilo dobre. 

moje prve auto mitsubishi lancer ako to cele zacalo taishifolie


Začal som sa čoraz viac zaujímať o lepenie fólií, pozeral som videá ako správne lepiť fólie. Medzitým sa to zápačilo aj ďalšiemu kamarátovi a nalepili sme aj jeho kapotu, strechu aj kufor. 

O rok neskôr som si kúpil druhé auto a vyskúšal svoj prvý celopolep, ktorý si môžete pozrieť na Youtube. Samozrejme nebolo to spravené kvalitne, nakoľko som nič nedemontoval, nárazníky som lepil z dvoch častí, proste amatérsky celopolep. No naučil som sa lepšie pracovať s fóliami a dokázal som, že sa dajú použiť aj na celopolepy.

 

moje druhe auto audi a3 prvy celopolep taishifolie

 

K podnikaniu som sa dostal úplnou náhodou 

Zvyšok rolky čo mi ostal, som predal na bazoši, bolo to počas zimy, kedy sa dá lepiť iba v teplej garáži. Predala sa dosť rýchlo, a tak mi napadlo, že objednám ďalšiu a znovu ju predám. No na internete som našiel aj ďalšie farby a chcel som vyskúšať, či sa budú tiež predávať. 

V roku 2013 som si založil živnosť a začal sa tomu venovať, lebo som chcel objednávať stále viac a viac nových farieb a roliek. Fólie sa dobre predávali, ale peniaze sa rýchlo rozkotúľali a dostal som sa znovu na nulu. Pochopil som, že toto nie je správna cesta. Peniaze, ktoré zarobím musím znovu investovať do firmy, iba tak ju rozbehnete rýchlejšie a dobre. 

Kamarát mi spravil stránku web TaishiWrap.eu, meno pozostávalo zo slov Taishi, čo je moja prezývka ešte z detstva, kedy sme hrávali hry. Je to meno jedného čínskeho bojovníka, ktorý sa volal Taishi Ci a Wrap, preto lebo lepenie fólií sa po anglicky volá wrapping (wrapovanie). 


Potreba mať eshop

Väčšina fólií sa predávala cez bazoš, z webu chodili objednávky len zriedka. Nechápal som prečo, až keď mi raz napísal zákazník email, že chcel by si objednať fólie, ale nikde nevidí košík. 

A vtedy som pochopil, že potrebujem eshop. 

Začal som na ňom pracovať v lete a začiatkom septembra 2014 som spustil eshop TaishiFolie.sk 

Prvá objednávka prišla hneď po pár dňoch, čo ma veľmi nakoplo. A odtedy pracujem na svojom eshope takmer neustále.

Vzdelávam sa, rozširujem ponuku, skúšam nové veci, píšem blog a snažím sa neustále zlepšovať služby pre Vás.

 

Čo sa nám doteraz podarilo?

Podarilo sa mi popri zamestnaní rozbehnúť eshop takmer od nuly aj s Vašou pomocou. 

 • po dlhšom hľadaní sme našli dodávateľa na tubusy, aby Vám fólie boli doručené vždy v poriadku
 • skladom máme desiatky druhov polepových folií, ostatné na objednávku 
 • neustále rozširujeme ponuku polepových fólií aj fólií na svetlá,
 • medzi príslušenstvo taktiež pribúdajú ďalšie produkty,
 • rozšírili sme našu ponuku o Autokozmetiku, Autodoplnky
 • ďalej sme rozšírili ponuku aj o Leštičky a príslušenstvo na leštenie laku
 • tvoríme obsah na našom TaishiBlogu,
 • našli sme dodávateľa na polepové pásky s našim logom, aby ste hneď vedeli, že Vám prišiel tovar z nášho eshopu,
 • fotíme si sami svoje produkty, aby sme mali originálne fotografie a aby ste si lepšie vedeli predstaviť naše produkty,
 • natáčame videá o produktoch, 
 • nazbierali sme od Vás veľa pozitívnych referencií spolu s fotkami z Vášho lepenia,
 • vybavili sme už tisíce objednávok a doba doručenia je v priemere do 1,5 dňa.

 

O eshop sa zatiaľ starám sám, venujem sa marketingu, získavaniu nových dodávateľov aj zákazníkov, blogovaniu, vzdelávaniu, komunikácii na FB Fan page, osobným stretnutiam so zákazníkmi...

Balenie zásielok nám outsourcuje iná firma.

 

Verím, že sa nám podarí eshop posunúť tak, aby sme začali zamestnávať ľudí, ktorí nám s ním budú pomáhať.

Chceme si budovať dobré meno na trhu, a preto svojich zákazníkov neklameme ani nezavádzame. Snažíme sa podnikať čestne tak, aby po obchode ostali obe strany spokojné. 

 

"Dobré meno máme len jedno."

 

O autorovi

Patrik_Popelic prevadzkovatel eshopu TaishiFolie

 

Volám sa Patrik Taishi Popelič a prevádzkujem eshop TaishiFolie.sk s fóliami, autokozmetikou, leštičkami a autodoplnkami.

Zároveň motivujem začínajúcich podnikateľov a pomáham eshopom rozbehnúť svoje podnikanie na Eshopovac.sk