Výstražný trojuholník AMIO

Výstražný trojuholník s reflexným polepom

Cena
8 €
6,67 € bez DPH
Dostupnosť:
Skladom
ks
Kód tovaru:
VTA
Značka:
Záruka:
2 roky
VytlačiťSledovať produkt

Výstražné trojuholníky sa umiestňujú na cestu v prípade nehody, poruchy auta alebo v prípade inej núdzovej situácie. 

Je veľmi dôležité varovať ostatných vodičov o tom, čo sa deje ďalej na ceste, aby sa mohli prekážke včas a bezpečne vyhnúť. 

Výstražné trojuholníky majú jasnú farbu s reflexným alebo fluorescenčným prvkom.

Výstražný trojuholník je v úzkom prevedení, vďaka tomu je kompaktnejší rozmerom, vhodný ako súčasť tašky povinnej výbavy. Dodávaný v ochrannom obale.

Okrem povinnosti mať ho v aute je dôležité, aby trojuholník spĺňal prísne homologačné normy.


Homologácia - E8 27R030612


  • Výstražný trojuholník s reflexnou fóliou
  • Spĺňa normu 27R03
  • Rozmery balenia: 430 x 45 x 31mm


Trojuholník sa v prípade nehody, poruchy umiestňuje na okraj vozovky tak, aby ho prichádzajúci vodiči včas a zreteľne videli, a to vo vzdialenosti najmenej 50 metrov za vozidlom a na diaľnici a rýchlostnej ceste najmenej 100 metrov za vozidlom. V obci môže byť táto vzdialenosť, ak to vyžadujú okolnosti, kratšia.


Použitie:

  1. Pred vystúpením z auta, aby ste inštalovali trojuholník, je potrebné si na bezpečnostné účely obliecť reflexnú vestu. Výstražnú značku umiestnite do vhodnej vzdialenosti od vozidla, ktorá je uvedená v pravidlách o cestnej premávke.
  2. Ak máte takú možnosť, druhé výstražné zariadenie alebo signalizačné svetlo umiestnite pri mieste nehody, aby bolo lepšie vidieť.  
  3. Neexistujú presné pravidlá na to, ako sa má tento produkt skladovať. Skladujte ho v kabíne auta. Faktom je, že pri akejkoľvek nehode môže byť váš prístup do kufra auta obmedzený.

Máte otázku ohľadom produktu?